06 Mar
2017

Ośrodek Łańsk z nowym logo

Autor: Admin1
Łańsk logo wersja podstawowa pozioma 01

Na przełomie lutego i marca 2017 roku powstało nowe logo dla Kompleksu Recepcyjno–Wypoczynkowego Łańsk. Ośrodek jest w zarządzie Centrum Obsługi Administracji Rządowej (COAR), które wraz ze zmianą nazwy wypracowało swoją nową identyfikację wizualną, stąd decyzja o odświeżeniu znaku graficznego także dla tej jednostki.

Prac nad projektem nowego systemu identyfikacji wizualnej podjęli się lokalni graficy, którzy zaproponowali prosty i nowoczesny znak na miarę zmian zachodzących w ośrodku, ale z poszanowaniem wieloletniej historii Łańska.

Łańsk - schemat przedstawiający kolejność stosowania znaku

 

Łańsk sygnet logo wersja uproszczona

 

Założenia jakie przyjęli twórcy koncentrowały się wokół unikalnego położenia ośrodka, zasobów dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego, jak również odwoływały się do legendy tego tajemniczego niegdyś miejsca, dostępnego tylko dla najważniejszych osób w kraju oraz ich zagranicznych gości.

 

Kształt sygnetu, który jest częścią nowego logo, może być postrzegany w różny sposób, a jednak skojarzenia są zbieżne z zamierzonym przekazem i specyfiką ośrodka. Czy jest to poroże nawiązujące do wieloletniej tradycji polowań w warmińskich lasach, czy fragment rozłożystego dębu, pomnika przyrody z zakola Łyny, czy wreszcie kształt jaki na mapie tworzą ścieżki łączące poszczególne budynki w Łańsku – każda z interpretacji oddaje charakter tego malowniczego miejsca.

 

Kolejnym etapem działań marketingowych w Łańsku będzie wdrożenie wypracowanej identyfikacji a w szczególności przygotowanie projektu i budowa nowej strony internetowej ośrodka przyjaznej urządzeniom mobilnym.